Petr Vlček: Věřím, že celý tým nadále zůstane pohromadě

22.06.2023

\Rozhovor\ - Skončil nám další fotbalový ročník, a troufám si mluvit za všechny hráče, funkcionáře a trenéry, že všichni jsou rádi za odpočinek, který teď nastane. Nám se povedlo ještě na závěr vyzpovídat hráče A-týmu Petra Vlčka, který nám s velkou chutí odpověděl na otázky. Petrovi děkujeme za rozhovor a budeme se těšit zanedlouho opět na hřišti.


 
1. Petře, jak hodnotíš derby proti Nedašovu?
Oba týmy věděly, o co se v zápase hraje. My jsme šli do zápasu s jasným cílem – podat kvalitní výkon na domácím hřišti a zároveň vyhrát. První poločas byl herně pod naší kontrolou, ale nevyužili jsme žádnou vyloženou šanci ke vstřelení gólu. Nedašov měl pouze náznaky, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořili, tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Věděli jsme, že musíme pokračovat ve svojí hře, vstřelit gól a zápas urveme na svou stranu. Což se taky i stalo a druhý poločas to byla show v naší režii. Zásluhou na výsledku 5:0 má i to, že jsme celý zápas ustáli v hlavách. Bohužel pro Nedašov to znamená sestup do nižší soutěže. Věřím, že fanoušci si užili slunné sobotní fotbalové odpoledne.
 
2. Ty jako stoper si moc práce v zápase neměl, čekal si až tak lehký duel?
Jak už jsem zmínil, tak Nedašov v zápase měl pár náznaků šancí, ale nám se je vždy podařilo včas uhasit. Do každého zápasu jdu na 100% a jsem rád, že v tomhle zápasu jsme nedostali gól, což je vždy dobrá vizitka pro celou obranu a brankáře.

3. Od doby, kdy převzal tým trenér Lojza Kachlík, jste dokázali získat z 9ti zápasů 7 výher, to je dobrá bilance, nemyslíš?
Ano, bilance to je krásná, ale furt musíme zůstat nohami na zemi. Škoda je, že v těch 2 prohraných zápasech jsme doplatili na neproměněné šance. Bohužel tento problém nás trápí dlouhodobě. Každopádně je potřeba pokračovat na tréninku v tvrdé práci dál, abychom mohli příští sezónu pomýšlet na nejvyšší příčky.

4. Jak už jsem zmiňoval, klub v průběhu jara změnil lodivoda u A-týmu, a místo Martina Koláře přišel již zmiňovaný Lojza Kachlík. Jak si vnímal tu změnu a jak ji hodnotíš s postupem času?
Vedení se rozhodlo v půlce jara změnit trenéra. Lojza udělal přesně ty změny, které tým potřeboval. Změnilo se rozestavení, začali jsme aktivně napadat soupeře a hrát útočný fotbal. Na výsledcích se to projevilo okamžitě. Ale nalejme si čistého vína, Marťas nám nedal vydechnout ani přes týden mezi zápasy a hodně apeloval na kondici a rychlosti při práci s míčem. Z tohoto jsme těžili i v zápasech, kdy neseděl na lavičce. Teď máme před sebou letní přípravu a je potřeba se pořádně připravit na novou sezónu, jelikož jsme celkem mladý tým (až na výjimky spoluhráčů, kterým už moc vlasů na hlavě nezbývá :D) a pořád je se v čem zlepšovat. Martinovi bych chtěl jen popřát, ať se mu daří jak v běžném životě, tak i v trenérské kariéře.

5. Jak se ti nový trenér zamlouvá a jak se ti s ním spolupracuje?
Jsem rád, že na trenérskou lavičku usedl někdo, kdo dřív v Brumově hrál a je klubový srdcař. Jde vidět, že Lojza chce udělat pro tým maximum. Zároveň umí být ve správný moment vážný, ale dokáže odlehčit situaci svým vtípkem. Za mě spolupráce funguje dobře.

6. K realizačnímu týmu se po nástupu nového trenéra přidal Martin Holek, co říkáš na jeho funkci?
Za Martina jsem upřímně rád a tento krok od vedení vnímám pozitivně. Už minulý rok jsem s Martinem měl individuální tréninky v posilovně. Strašně mě na něm baví jeho profesionalita vůči fotbalu. Myslím si, že v kombinaci s Lojzou by to mohlo dobře fungovat a jsem zvědav, co z tohoto týmu dokážou vymáčknout v příští sezóně.

7. Čtvrté místo bereš jako dobré vysvědčení nebo si myslíš, že tým měl na víc?
Mám-li být objektivní, tak 4. místo odpovídá našim výkonům během celé sezóny. Doplatili jsme na individuální chyby, po kterých jsme obdrželi branky a zároveň v útoku neproměnili tutové šance. Ale myslím si, že tento tým má na to hrát o špicu tabulky. V tomto ročníku 1. místo zaslouženě a suverénně ovládlo Strání. Věřím, že příští rok se popereme o nejvyšší příčky v tabulce. K tomu je ale potřeba, aby si každý v klubu plnil svou funkci a zároveň se zlepšilo finanční zázemí.

8. Jaké bylo podle tebe nejlepší jarní vystoupení našeho týmu a naopak to nepovedené?
Na tuhle otázku odpovídám nerad, každopádně pokud mám vybrat jeden zápas, který se nám povedl, tak to bylo proti Napajedlám, kdy jsme po dobrém výkonu zvítězili 2:0. Nepovedený výkon byl proti Nevšové.

9. Co tvoje fotbalové ambice, máš nějaký nesplněný fotbalový sen?
Nebudeme si lhát, ale profesionální fotbalista už ze mě nejspíš nebude. Tady budu asi skromný, ale budu rád, když se v Brumově bude hrát dobrý fotbal pro fanoušky. Věřím, že když se v klubu udělají určité změny, tak se můžeme vrátit zpět do divize.

10. Letní přípravu zahájíme 10. července, i nadále budeš pokračovat v rozdělané práci v Brumově?
Ano, čeká nás kupa práce. Zároveň věřím, že celý tým nadále zůstane pohromadě a navíc přibydou další kvalitní hráči.

11. Co plánuješ na letní pauzu, chystáš se někde za odpočinkem?
V tuto dobu jsem měl být na 3 měsíce v Severní Americe, bohužel jsme nedostali víza, tak ti tady musím odpovídat na otázky (smích). Každopádně jsem zanechal studium po bakalářovi na vysoké škole a rozhodl jsem se jít podnikatelskou cestou, takže mě čeká dost práce, ale určitě se tam nějaký odpočinek s přítelkyní a kamarády najde.

12. Hned po sobotním utkání s Nedašovem jste měli ukončenou, tak pojď prozradit, kdo byl nejlepší zpěvák večera a kdo naopak zpíval falešně :-)?
Tak tady není vůbec o čem. Nejlepší jsem byl samozřejmě já a nejvíc kdo se neuměl trefit do rytmu byl Jarda Bůbela a Libor Kubiš.
 


Za FC Brumov Lukáš Juřica


Přečteno: 1380x | Komentářů: 0


zpět na výpisVložit komentář

Výpis komentářů

Žádné příspěvky

Předchozí utkání A mužstva

FC Brumov
FC Brumov
2:0
FC Morkovice
FC Morkovice

Rezervace umělé trávy

Novinky Všechny novinky

A-tým postoupil do dalšího kola poháru KFS

Přidáno 31.07.2023

Neděle 30.7. TJ Kostelec - FC Brumov 1:2 (0:0) Branky: 2x David Kocourek Sestava: Důbrava (46´…

A-tým v přípravě porazil Bojkovice

Přidáno 25.07.2023

Pátek 21.7. SK Bojkovice - FC Brumov 3:7 (1:1) Branky: 3x Jaroslav Bůbela, Radim Bublák, Petr Vlček, David…

Přípravné utkání A-tým

Přidáno 17.07.2023

Středa 12.7. FC Brumov - FC Strání 1:5 (1:4) Branka: Jaroslav Bůbela Sestava: Důbrava,…

Tabulka

#KlubZVRPSkóreB
1.SK Hrachovec1391341:1428
2.FC Kvasice1391335:2228
3.Spartak Hluk1382337:1226
4.FK Luhačovice1364326:1522
5.TJ Štítná nad Vláří1363420:2021
6.FS Napajedla1362521:2520
7.FC Slušovice1353524:2218
8.TJ Sokol Nevšová1352619:2717
9.FC Brumov1351723:2216
10.TJ Osvětimany1344524:3016
11.SK Boršice1343622:2415
12.FC Morkovice1335519:3814
13.FK Bystřice p.Hostýnem1340923:3812
14.TJ Sokol Francova Lhota13111113:384