Adam Pecha: Vidět fotbal z jiného pohledu bych přál každému fotbalistovi

24.01.2023

\Rozhovor\ - V zimním období se moc fotbalových aktivit nekoná a jelikož máme pořád v klubu zajímavé tváře, které se snaží ve fotbalovém životě posunout dále, tak na řadu přišel náš odchovanec Adam Pecha.

1. Adame, první otázka nemůže být jiná než ta o zimní přípravě, jak probíhá a co ty a lednový dril?
Zimní příprava zatím probíhá přesně, tak jak by měla vypadat na začátku zimní přípravy. Tréninky máme vždy pondělí, středa a pátek. Celkově jde o období, kdy se nabírá fyzická kondice, takže se běhá a běhá. Já osobně před začátkem přípravy mám problém se do toho psychicky dostat, protože je to náročné, ale potřeba. Kromě fotbalových tréninků do toho zapojuju často posilovnu a plavání, takže ty první týdny jsou náročné a nohy bolí nepřetržitě.


2. Všichni víme, že si dlouho laboroval s kolenem, tak jak na tom tvé koleno je, dáváš si nějaké úlevy nebo jedeš na 100 %?
Co se týče momentální situace, je na tom koleno dobře, a doufám, že to tak vydrží i po zbytek přípravy a jarní části. Jedu na 100 %, ale mám trošku obavy z UT, protože je to tvrdý povrch a loni jsem po přípravě hodně cítil bolest. Když cítím, že koleno není 100%, tak to vždy oznámím trenérovi a řeším to odpočinkem. Celkově se koleno snažím posilovat a doplňovat kolagen.

3. Hráčský kádr se pro jaro moc měnit nebude, bereš to jako výhodu a kde podle tebe tým tlačí bota?
To nemohu posoudit, zda to je výhoda nebo nevýhoda, to se uvidí v jarní části. Můžu ale říct, že kádr máme silný a vím, čeho jsme schopní, takže je jen na nás, jak se s tím popereme na jaro. Kde tým tlačí bota, tak občasná nezkušenost, individuální chyby a neproměňování šancí.

4. Jak se těšíš na jarní odvety, a jaké si ty dáváš cíle pro jaro?
Těším se dost, protože nás čeká dvojzápas se Štítnou a zajímavé odvety na domácím hřišti. Cíle jenom ty nejvyšší, jako ve všem jiném.

5. Ty studuješ na MU v Brně sportovní obor rozhodčí kolektivních her, můžeš nám více přiblížit tvoje studium, a co by si chtěl po dokončení školy dělat?
Jedná se o sportovní školu, kde vlastně mé praxe spočívají v tom, že každý semestr musím odřídit určitý počet fotbalových utkání, jako fotbalový rozhodčí. Jinak škola zahrnuje teoretické předměty jako historii, právo, management, anatomii, fyziologii, psychologii, ale vše se vyučuje v rámci sportu. Ze sportovní průpravy máme všechny sporty, co snad existují. Po dokončení bakalářského studia plánuju pokračovat na magisterské studium. S největší pravděpodobností zůstanu na sportovní fakultě a obor mě láká kondiční trenér nebo management sportu. 

6. Mimo jiné jsi aktivní fotbalový rozhodčí, jak se ti vede a jaké to je vidět fotbal z jiného pohledu?
Vidět fotbal z jiného pohledu bych přál každému fotbalistovi, protože to otevře oči a člověk pochopí, že to není úplně sranda rozhodovat věci během okamžiku. Mě osobně to umravnilo v tom, že po rozhodčích jako hráč neřvu nebo neprotestuju, protože dřív jsem takový býval. Od té doby se jim snažím pomoct, aby to měli jednodušší. Samozřejmě, že když se mi něco nelíbí, tak jim to vytknu, ale umím je i pochválit. Já pískám v klidu zatím soutěže OFS Zlín a jsem spokojený. Začátky byly těžší, jelikož jsem se do toho nemohl dostat a nebyl jsem zvyklý po sobě nechat nadávat, ale teď už bych řekl, že v pohodě. Baví mě to a píšu na to téma i svou bakalářskou práci. Do budoucna, ale musím přemýšlet, co dál s pískáním, protože se to nezdá, ale když hraju fotbal a pískám, tak toho času moc není přes víkend.

7. Jak se aktuálně daří fotbalovým rozhodčím ve Zlínském kraji, jaké máte počty, chystají se nějaké změny co se týká pravidel?
Když budu mluvit jen za OFS Zlín, kde působím, tak bych řekl, že se nám vede dobře. Počty jsou slušné na to, že to je práce, která je nevděčná a psychicky náročná. Dobře se pracuje s mladými perspektivními rozhodčími a taky jsou tam starší zkušení rozhodčí. O změně pravidel zatím nic nevím, ale dozvíme se všechno na semináři pro rozhodčí, který máme 18. 3.

8. Ty si dostal možnost jako student MU soutěžit v televizním speciálu AZ-kvíz, který probíhal po dobu konání MS v Kataru, pojď se podělit s námi o novou zkušenost, jak se ti dařilo?
Do AZ-kvízu jsem se přihlásil společně s mým spolužákem a brali jsme to prvně jako srandu. Naskytla se nám studentům Masarykovy Univerzity možnost se přihlásit, tak jsme do toho šli a bylo to super. Nahlédnout do studií České televize a podívat se, jak některé věci vypadají mimo kameru. Během našeho natáčení s námi byli hosté České televize Jiří Hölzel a Tomáš Pešír, což jsou strašně super chlapi mimo kamery a říkali nám různé příhody a zážitky z natáčení, třeba Tomáš nám říkal, jak probíhá komunikace jeho, jako manažera reprezentace s trenérem Šilhavým a kontaktování samotných hráčů na reprezentační srazy. Celý díl se mi podařilo vyhrát a byla to zase nová zkušenost, jak se chovat před kamerami a ještě prokázat sportovní vědomosti, tak jsem byl dost nervózní.9. Kterému týmu si na MS v Kataru fandil, který tým tě překvapil a naopak zklamal?
Fandil jsem Argentině kvůli Messimu, který ukončil triumfem otázku, kdo je nejlepší v historii. Největší překvapení pro mě samozřejmě Maroko, kterému jsem přál, protože mají zajímavé hráče. Největší zklamání evropské týmy - Belgie, Wales. Tyto týmy hrály nezáživný fotbal.

10. Kdo je v tvých očích lepší fotbalista Messi nebo Ronaldo a proč?
Messi, protože je prostě ve všem lepší, než Ronaldo. Tvůrce hry a zároveň střelec. Vyhrál všechno, co mohl a ziskem MS to potvrdil.

11. Každý má svůj seznam priorit. Jaký je ten tvůj a jakou v něm hraje fotbal?
Momentálně ten seznam je nastavený prioritně na dokončení bakaláře a dostat se na magisterské studium, ale samozřejmě rodina, přítelkyně, kamarádi, fotbal - hraní i pískání, posilovna a odpočinek.


 
Za FC Brumov Lukáš Juřica


Přečteno: 1040x | Komentářů: 0


zpět na výpisVložit komentář

Výpis komentářů

Žádné příspěvky

Další utkání A mužstva

19 Březen | Neděle 10:15
FC Brumov
FC Brumov
vs
TJ Štítná nad Vláří
TJ Štítná nad Vláří

Předchozí utkání A mužstva

FC Brumov
FC Brumov
4:1
SK Boršice
SK Boršice

Rezervace umělé trávy

Novinky Všechny novinky

Pan Jiří Okleštěk oslavil 90 let

Přidáno 02.02.2023

Dne 26.1. 2023 oslavil své 90 narozeniny pan Jiří Okleštěk. Náš dlouholetý funkcionář, fanoušek a srdcař. Zástupci…

Přípravky mají za sebou druhé kolo Satelitu

Přidáno 30.01.2023

Přípravky mají za sebou druhé kolo Satelitu V neděli 29.1.2023 proběhlo 2. kolo satelitu mladších a starších…

Tabulka

#KlubZVRPSkóreB
1.FC Strání13112033:635
2.FC Slušovice1390429:1627
3.FC Kvasice1382337:1626
4.FS Napajedla1382328:1626
5.TJ Osvětimany1364330:1322
6.FK Luhačovice1363420:1821
7.FC Brumov1262431:2620
8.TJ Štítná nad Vláří1253429:1818
9.FC Morkovice1343624:2715
10.TJ Sokol Nevšová1333721:3912
11.TJ Sokol Francova Lhota1332820:4411
12.TJ Nedašov1323813:399
13.SK Boršice13211015:337
14.FK Bystřice p.Hostýnem1304916:354